Dlaczego darmowa telewizja odnosi tak duży sukces?

telewizja przez internetNa wstępie należy zadać sobie pytanie czy darmowa telewizja jest rzeczywiście darmowa? Dla nas klientów, którzy oglądają firmy, seriale, programy czy wydarzenia w internecie transmitowane na żywo – tak, ale nie jest to działalność charytatywna osób, które udostępniają takie transmisje. Darmowa telewizja nie pobiera opłat, jednak zyski z reklam są przeogromne. Dlatego także wiele większych stacji jak discovery, polsat czy chociażby hbo rozpoczyna karierę w telewizji internetowej. Hbo online także już prężnie działa dzięki swojej aplikacji hbo go. Nie jest ona do końca darmowa, ale jednak jest to pewien krok do darmowej telewizji internetowej. Już za jakiś czas możemy być świadkami tego, że telewizory nie będą używane do podłączenia kabla z satelity i oglądania tego typu programów.

Niedługo będziemy podłączać tylko internet i ściągać aplikacje znanych telewizji do oglądania programów lub za pomocą wielu witryn i serwisów będziemy oglądać wiele wydarzeń transmitowanych na żywo bez opłat.
darmotv24.pl
Tv online to niewątpliwie przyszłość. Już można zauważyć powstające witryny (póki co nielegalne) z transmitowanymi programami typu discovery czy nawet hbo. Jest to wbrew prawu, ale już pierwszy krok został postawiony i wszystko idzie w kierunku, że niedługo zamiast hbo będziemy oglądać hbo online a darmowa telewizja podbije rynek i to wcale nie będzie oznaczało dużych strat, ponieważ zyski z reklam będą ogromne. Darmowa tv przyciągnie znacznie więcej osób, których teraz nie stać na płacenie około 100 złotych miesięcznie za kablówkę a to zwiększy oglądalność i zyski z reklam będą przeogromne. I to właśnie jest główna przyczyna powstawania darmowych telewizji – jest ona darmowa dla oglądających, ale przynosi zyski.